22
čvc
Amélie De Dietrich
Amélie se narodila koncem 18. století do francouzské dynastie vizionářů a průmyslových inovátorů - De Dietrich.
Příběh značky De Dietrich začíná v Jaegerthalu, údolí ležícím severně od Štrasburku. V roce 1684 se Johan Dietrich rozhodl investovat do podnikání v kovovýrobě. Za svou značku si vybral symbol lesního rohu, který se tak stal prvním logem v historii průmyslu. Rod De Dietrich vstupuje do nového období pod vedením Jeana De Dietrich, který byl povýšen do šlechtického stavu králem Ludvíkem XV.


Velký vliv na firmu měla také Amélie de Dietrich. Po francouzské revoluci zdědila továrnu, která byla v té době zavřena a převedena pod dohled státu. Amélie vrátila firmě její bývalou slávu a znovu dosáhla finanční nezávislosti. Amélie zavedla nové dekorativní prvky z oceli a smaltu, které se staly charakteristické pro výrobky značky De Dietrich. Firma sledovala nové trendy, které by mohly přispět zvýšení kvality života celé francouzské společnosti a díky tomu se zapojila do výroby dieselových lokomotiv, parních vozidel a prvních sporáků pro domácnosti. Amélie se tak stala první průmyslnicí, která odhadla důležitost souladu mezi designem a uměním v průmyslové výrobě a navrátila firmě její bývalou slávu a znovu dosáhla finanční nezávislosti.

Značka De Dietrich od té doby neustále a s úspěchem rozvíjí svůj jedinečný smysl pro inovace, předvídavost a vytříbenost. Už po více jak 300 let je De Dietrich symbolem umění francouzského životního stylu.

Pokud vás zajímá celá historie firmy De Dietrich, klikněte zde.

Kovani.jpg

Kovani 2.jpg
Kde koupíte spotřebiče
Zobrazit nejbližší prodejce

Créateur D'Émotions Depuis 1684

Web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci obsahu cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.